Серед поширених шахрайських схем — легкий заробіток в мережі та фінансова допомога. Фото: ілюстративне freepik.com
Правоохоронці встановлюють обставини чотирьох подій та займаються пошуком зловмисників.
За добу, що минула, чотирьох жителів Шепетівщини ошукали інтернет-шахраї, а сума завданого збитку склала понад 150 тисяч гривень. Як повідомляють у пресслужбі Шепетівського райуправління поліції, серед поширених схем – додатковий заробіток, отримання фінансової допомоги та покупки через мережу.
Так, 19-річна жителька Ізяслава хотіла підзаробити, тому довірилась «псевдороботодавцям», які обіцяли прибуток від її вкладених коштів. Проте після того, як дівчина переказала на невідомий рахунок 88 тисяч гривень, зв’язок із роботодавцями обірвався. Новий мотор для своєї автівки хотів придбати 64-річний шепетівчанин, відповідне оголошення чоловік відшукав в мережі. За необхідну запчастину він перерахував «продавцю» 44 тисячі гривень, проте так її і не отримав.
Шахрайські оголошення в соціальних мережах про отримання фінансової допомоги – не рідкість. Перейшла за фішинговим посиланням і 45-річна славутчанка, проте коли вона ввела персональні дані банківської картки, втратила своїх 16 тисяч гривень. Хотіла допомогти фінансово своїй подрузі жителька Шепетівки. Повідомлення від неї вона отримала в соцмережі, але вже коли перерахувала на невідомий рахунок 6 тисяч гривень, зрозуміла згодом, що сторінку подруги зламали шахраї.
За усіма перерахованими фактами поліцейські розпочали кримінальні провадження. Вкотре правоохоронці закликають громадян завжди критично ставитись до дзвінків з невідомих номерів та підозрілих повідомлень у месенджері. А також не оплачувати повністю вартість замовленого товару та не довіряти привабливим пропозиціям швидкого заробітку.
Читайте також: Хмельничанина викрили на спробі перетнути кордон за підробленим паспортом громадянина Італії