У Миколаївській мерії розглянули можливість переходу багатоквартирних будинків на автономне опалення
У Миколаївській мерії розглянули можливість переходу багатоквартирних будинків на автономне опалення. До складу новоствореної робочої групи увійшли депутати міськради, представники виконавчої влади, керівники теплогенеруючих підприємств та експерти в галузі.
Про це йдеться у сюжеті ТРК «МАРТ».
На минулій сесії Миколаївської міської ради, 21 жовтня, міський голова Олександр Сєнкевич ухвалив рішення про створення робочої групи щодо розгляду можливих шляхів переведення багатоквартирних будинків на індивідуальне опалення та зменшення витрат на енергоресурси. Голова групи, віце-мер Дмитро Лазарєв каже, питання є особливо гострим зважаючи на старт нового опалювального сезону.
Ми вже бачимо, що є такі віддалені райони міста, де було б зручніше зробити локальну котелю або автономне опалення, відповідно встановити у кожну квартиру, аніж давити це все через гідравліку тепломережі наших теплопостачальних компаній (прим.ред. — ОКП «Миколаївоблтеплоенерго», ПрАТ «Миколаївська ТЕЦ»), — пояснив віце-мер.
В ході засідання члени робочої групи визначили головне завдання — з’ясувати економічну обгрунтованість переходу на індивідуальне тепло 100 миколаївських багатоповерхівок. Окрім того, треба опрацювати немалонормативно-правової бази, адже як виявилось не всі будинки мають юридичну можливість змінити джерело опалення.
Взагалі слід зрозуміти чи потрібна ця робота в подальшому. Особисто я вважаю, що це важливо, адже це енергетична безпека. Не можна, аби обласний центр залежав від газової труби, — вважає Дмитро Лазарєв.
Під час засідання комісії пролунало, що подібний механізм вже впроваджувався в інших обласних центрах України, серед яких Дніпро та Черкаси.
Після тривалих обговорень члени групи запропонували підготуватиможливі пропозиціїщодо альтернативного джерела опалення для будинків, вивчити досвід інших міст, а також створити мапу з розташування об’єктів, які братимуть участь у цьому проекті.
Ми з’ясували в яку сторону йдемо, визначили для себе, що треба зробити і скільки нам потрібно для цього часу. Через два тижні ми зустрічаємося і обговорюємо, що було зроблено та на якому етапі, — сказав один з членів робочої групи, депутат Дмитро Іванов.
У підсумку присутні підтрималивинесені пропозиції. Дмитро Лазарєв не виключив, що результати роботи групи та їх рекомендації зможуть лягти у проект бюджету міста вже на наступний рік.
Зрозуміємо яка сума, визначимо чи можливо це зробити кошта міста, або ж потрібно залучати держкошти у вигляді якоїсь субвенції або можливо кредитні і тоді вже будемо вирішувати, — підсумував віце-мер.
Для цього, тим часом, Центр енергоефективності буде спілкуватися з місцевими жителями та приймати від них замовлення щодо альтернативних джерел опалення.
Нагадаємо, в жовтні депутатська комісія з питань житлово-комунального господарства Миколаївська міської ради підтримала створення та початку роботи робочої групи з питань оптимізації системи опалення багатоквартирних будинків.
Як відомо, миколаївські ОСББ отримають 1 095 295,17 гривень на енергоефективні заходи, впроваджені у їхніх будинках.
Раніше повідомлялося, в липні віце-мер Дмитро Лазарєв провів зустріч з головами ОСББ. Метою зустрічі було упорядкування роботи щодо підтримки об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, які беруть участь у програмах співфінансування енергоефективних заходів.