1 листопада в Луцьку відбувся фінал 16 всеукраїнського турніру юних журналістів, участь у якому взяли 60 людей із різних областей України. Перший турнір юних журналістів відбувся понад 20 років тому у Сумах.
Про це Суспільному розповіла співорганізаторка заходу, директорка обласної Малої академії наук Тетяна Михайлюк.
З її слів, до фіналу нинішніх змагань у Луцьку відібрали команди з Харкова, Полтави та Волині, які подолали міські та обласні турніри.
«Карантин, повномасштабне вторгнення – турнір не проводився… Є команда – п’ятеро осіб, п’ять учнів закладів загальної середньої освіти. З них є: доповідач, опонент, рецензент і спостерігачі. Вміння продемонструвати себе. Вміння висловити свою позицію. Вміння захистити свою позицію», – сказала Тетяна Михайлюк.Читати ще: Бути креативним і писати для майбутнього: у Луцьку – фінал всеукраїнського турніру юних журналістів. Фото
Луцька школярка Софія Мазур потоваришувала із учасницею з Харкова Оленою Чередниченко. Дівчата ділилися досвідом та розповідають про фінальне завдання на сцені.
Зі слів юної лучанки, турнір – це про вміння комунікувати й працювати у колективі.
«Це справді допомагає мені. Я стала більш впевненою. Я можу розмовляти на публіку. Питання справді замовчувалися. П’ять питань було видано напередодні, це усе для того, щоб 3-4 команди фіналістів мали однакову кількість часу на підготовку», – сказала луцька школярка.Олена Чередниченко розповіла про одне із завдань у межах турніру – це інтерв’ю з Олександром Положинським.
«Наша підготовка почалася із серпня. Дуже довго аналізувала теми. У нас було інтерв’ю з Олександром Положинським. Ми йому написали, зв’язалися. Здобули багато нових навичок, як-от ораторське мистецтво. Я прокачала свій скіл щодо того, як викладати свою думку», – сказала дівчина.Читати ще: На базі ВНУ провели обласний турнір юних журналістів імені Івана Корсака
Суддівську колегію представляли медійники, члени Національної спілки журналістів України, а також викладачі закладів вищої освіти, розповів один із членів журі, викладач Сумського державного університету Володимир Садівничий.
«У фінал вийшли дві команди з Харкова і дві команди з Луцька. Запитання сформовані на фінал усіма членами журі. Всі запитання звичайно передбачають знання теорії. Передбачають певні знання, але потрібно зробити роботу, продемонструвати її назагал», – сказав член журі.Також, з його слів, основною умовою у фіналі було відстоювання власних думок щодо запропонованої теми, обґрунтовуючи її та реагуючи на зауваження суперників. Викладач Сумського державного університету Володимир Садівничий зазначив, що перше місце здобула команда Волинського наукового ліцею.Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть Повідомити
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу