У Департаменті праці та соцзахисту населення підбили підсумки роботи за рік і поділилися планами
Протягом 2021 року департамент праці та соціального захисту реалізував десятки проєктів для покращення якості життя вразливих груп населення. У четвер, 11 листопада, колектив установи зібрався на засідання, щоб підбити проміжні підсумки та спланувати подальшу роботу.
Про це йдеться у сюжеті телеканалу «МАРТ».
Через пандемію і коронакризу у 2021 році Департаменту праці та соціального захисту населення довелося змінювати стиль і систему роботи. Карантин загострив багато проблем у житті людей з інвалідністю, пенсіонерів, сімей та осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах, малозабезпечених, тож вирішувати їх треба було оперативно й ефективно. В установі кажуть, своєю роботою задоволені, бо швидко адаптовувалися до всіх викликів.
Всі завдання, які стояли перед нами, виконані. Головне, що ми не зірвали ні однієї виплати субсидії, пільг чи інших видів фінансової допомоги, що в нас є. Люди отримують їх своєчасно. Ми розуміємо, що, можливо, сума цих виплат не така висока, як мала би бути, однак не ми її формуємо, на жаль, – каже начальник департаменту праці та соціального захисту населення Сергій Василенко.
Зокрема, у 2021 році за сприяння департаменту соцзахисту в Миколаєві вдалося відкрити три додаткові групи денного перебування дітей з інвалідністю у Центрі комплексної реабілітації «Цвєтік-Цєміцвєтік». Така ініціатива дає батькам змогу працювати і не хвилюватися за свого сина чи доньку, а для дітей відвідування закладу є одним із кроків до всебічного розвитку та отримання знань.
Вже за кілька днів має відкритися й нова установа – Центр соціально-психологічної реабілітації для людей з інвалідністю старше 18 років.
Піклуються і про людей похилого віку. Так, у геріатричному будинку милосердя за кошти міського бюджету та силами співробітників вдалося провести капітальний ремонт додаткової житлової площі – новопридбаної квартири розміром 55 метрів квадратних. Це дозволить приймати більше пенсіонерів, які потребують постійного догляду. Готуються в департаменті і до змін.
Департамент продовжує рух далі. Зараз Міністерство соціальної політики України теж проводить активну реформу зі створення нових структур, змінює підходи до соціального захисту. Будемо переходити на надання соціальних послуг, залучати до співпраці громадські організації, благодійні фонди, бізнес, – додав Сергій Василенко.
Продовжують активно розвиватися й університети третього віку при територіальних громадах. Щоб навчання було якісним, навіть створили Раду з освіти дорослих віком 60+. Зараз в департаменті вже формують план роботи на 2022 рік. Кажуть, одним з пріоритетних напрямків стане створення відділу чи установи раннього втручання. Наразі такий центр є практично в усіх областях України.
Наш центр комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю «Цвєтік-Сєміцвєтік» набирає дітей від 2 років. А от в центрах раннього втручання працюють з дітками від самого народження. Це дозволяє зупинити розвиток хвороби на ранній стадії, – пояснив начальник департаменту праці та соціального захисту населення.
Планують співпрацювати і з єдиним порталом державних послуг Дія. Оскільки найближчим часом у цьому додатку можна буде отримати чи не будь-яку послугу, наприклад, оформити субсидію, перш за все користуватися застосунком навчатимуть пенсіонерів.
Нагадаємо, у Миколаєві придбають намети для зимової ночівлі безхатченків.