Від вогнепального наскрізного поранення офіцер загинув. Фото: ілюстративне freepik.com
Трагічні події сталися в лютому цього року.
До 12 років позбавлення волі засудив Ярмолинецький районний суд 36-річного військовослужбовця, котрого визнав винним в умисному вбивстві. Як повідомляють у Хмельницькому апеляційному суді, військовослужбовець з табельного автомата вистрілив в офіцера.
Як встановив суд, зранку 6 лютого 2024 року молодший сержант прикордонного загону отримав в кімнаті зберігання зброї автомат АК-74 з чотирма магазинами та заступив у добовий наряд. Близько 14 години він побачив у приміщенні штабу свого безпосереднього керівника, з яким був у неприязних відносинах, і пішов за ним до офіцерської їдальні. Перед входом вистрелив у нього з автомата. Від вогнепального наскрізного поранення офіцер загинув.
Під час судового розгляду справи обвинувачений розповів, що увечері 31 січня 2024 року начальник побив його і ще одного військовослужбовця. Про те, що сталося, він тієї ж ночі описав у заяві в прокуратуру. Однак спочатку хотів це владнати з керівництвом військової частини. Після розмови командир пообіцяв налагодити стосунки.
«Проте 5 лютого він зустрів свого керівника, коли виходив зі штабу. Та зустріч його дуже налякала: він не спав, погано почувався, не міг контролювати вчинки, — розповідають деталі справи в пресслужбі суду. — А на ранок, сказав, його почали переслідувати нав’язливі думки, зокрема, про те, що він має вистрелити у свого начальника. Запевнив, що не хотів позбавляти його життя».
Однак суд критично оцінив його показання щодо неадекватного стану й нав’язливих думок. Звернув увагу, що кілька свідків зазначили про те, що обвинувачений того дня був спокійний, врівноважений, неагресивний. За висновком судово-психіатричної експертизи, свідчення про нав’язливі думки він надає з метою захисту, його психічний стан не відповідає будь-якому важкому психічному розладу.
Утім, суд врахував також наявність конфлікту між обвинуваченим і потерпілим щодо нестатутних відносин, який фактично став мотивом до вчинення злочину, і призначив покарання у виді позбавлення волі на строк між середнім та максимальним – 12 років ув’язнення.
Наразі вирок ще не набрав законної сили та може бути оскаржений до апеляційного суду.