Киянин Богдан з позивним «Джоні» до повномасштабного вторгнення ворога на територію України встиг попрацювати в Міністерстві економіки, НАЗК та побути приватним підприємцем. Офіцер Чернівецького прикордонного загону з позивним «Джоні» не мав військового досвіду, а тепер — один із найкращих вояків.
Історію воїна передає пресслужба Чернівецького прикордонного загону.
Після того, як в лютому 2022 року вирішив проблему безпеки дружини та маленького сина, добровільно став на захист країни в лавах Державної прикордонної служби. І невдовзі отримав посаду заступника начальника прикордонного підрозділу з персоналу та вирушив зі своїми бійцями на південну ділянку фронту.
Спочатку Богдан у складі Херсонського прикордонного загону брав участь в обороні Миколаєва, пізніше його підрозділ успішно форсував річку Інгулець та разом з підрозділами ЗСУ тримав кругову оборону стратегічно важливого населеного пункту Давидів Брід. «Тут у нас були перші поранені, але в цілому ми добре виконали бойову задачу», — каже офіцер.
Далі лінія фронту рухалась вглиб Херсонської області. Сили оборони України відтісняли ворога. Богдан розповідає, що це був дуже складний період – виконання завдань на напрямку Борислав – Золота Балка, коли прикордонники вже виходили на берег Дніпра.
Бійці витримували постійні обстріли та спроби ворога контратакувати. «Були моменти, коли відстань між нами та ворогом була близько 200 метрів. Тому найважче – це виконати бойове завдання і при цьому зберегти людей», — згадує прикордонник.
Богдана вразили масштаби мародерства, до якого вдавався ворог на тимчасово окупованих територіях. Коли наші підрозділи займали колишні ворожі позиції або деокуповували населені пункти, бійці знаходили цілі склади награбованого майна, яке росіяни не встигли вивезти. На дні одного з окопів навіть знайшли плазмовий телевізор, який був вертикально закопаний в землю…
Богдан зазначає, що ворог веде підступну війну. Наприклад, руйнує дорогу, накатує нібито вживаний об’їзний шлях, який щільно мінує.
Джоні зауважив, що перевагами Сил оборони України в цій війні є значно краща ніж у ворога взаємодія, навченість та мотивація. Але проблема у тому, що загарбник швидко вчиться і адаптується. Наприклад, за спостереженням Джоні, якщо раніше українські захисники мали перевагу у безпілотній авіації, то тепер ця перевага схиляється на бік загарбників.
Під час одного з ворожих обстрілів Богдан отримав контузію. Однак, після короткочасного лікування повернувся в стрій і продовжив протистояти ворогу разом зі своїми підлеглими.
Каже, що не міг по іншому, бо війна йде вже 300 років і стоїть питання існування нашого народу.
Богдан впевнений, що ми обов’язково переможемо, і він зможе здійснити свою давню мрію – поїхати з сім’єю на Крит та об’їздити весь острів на автомобілі.