Майже дві третини учнів молодших класів вважають їжу смачною. Фото з архіву «Вечірнього Києва»
До Києва завітали керівники відділів освіти та голови територіальних громад Черкащини задля вивчення досвіду столиці в освітній галузі, зокрема, в запровадженні реформи харчування. Вони ознайомилися з сучасним обладнанням шкільних харчоблоків та приготуванням комплексного шкільного обіду.
Вже чотири роки у місті працюють над тим, аби харчування в закладах освіти міста вийшло на якісно новий рівень. Перш Для впровадження нових форм харчування спочатку потрібно було відремонтувати та переоснастити харчоблоки.
За ці роки у кожній третій школі та у кожному п’ятому дитячому садочку проведено ремонт харчоблоку, а у 80% закладів освіти столиці частково замінено обладнання. Тільки у 2021 році на капітальний ремонт харчоблоків із заміною обладнання Київ додав більше 19 млн грн до державної субвенції, що втричі більше від передбаченого нормами.
Олена Фіданян розповіла про реформу харчування у Києві. Фото: КМДА
«З 2018 року ми почали вивчати суспільну думку щодо організації харчування у закладах освіти. За цей час проведено 5 системних досліджень, у яких взяли участь 91,2 тис. учнів та їх батьків. За чотири роки активної роботи щодо поліпшення шкільного харчування ми зробили серйозний прорив. На сьогодні вже майже дві третини учнів молодших класів вважають їжу смачною, хоча ще на початку 2019 року у смітник йшло майже 80 відсотків шкільних сніданків», — зазначила директорка Департаменту освіти і науки Олена Фіданян.
У рамках візиту, керівники відділів освіти та голови територіальних громад Черкащини, після завершення освітнього процесу з дотриманням усіх протиепідемічних вимог, пройшли майстер-клас щодо роботи з сучасним обладнанням харчоблоку, ознайомились із технологічним процесом, взяли участь у презентації приготування комплексного шкільного обіду, а також оглянули харчоблоки у школах №66 та №103.
Керівники відділів освіти територіальних громад Черкаської області побували і в першому в Україні мистецькому ліцеї «Зміна». Фото: КМДА
Керівники відділів освіти територіальних громад Черкаської області побували і в першому в Україні мистецькому ліцеї «Зміна», де нараховується понад 30 студій, лабораторій, творчих майстерень та художніх колективів.
У Києві постійно модернізують галузь освіти та створюють нові технології й проєкти для її розвитку. Наразі найактуальнішими питаннями лишаються організація мультипрофільного харчування, впровадження базового фінансового нормативу дошкільної освіти, інформаційно-аналітичного ресурсу «Карту освітніх потреб» та дистанційне навчання в умовах пандемії.
Вже наступного тижня, з 25 жовтня, київські школярі підуть на осінні канікули.
,