Держсекретар США Марко Рубіо з’явився в ефірі телеканалу Fox News із хрестом на чолі. Це слід із попелу – частина релігійного обряду, який посадовець пройшов у межах святкування Попільної середи.
Про це інформують американські медіа, а також прокоментували військовий аналітик, колишній радник міністра оборони України Олексій Копитько і політичний аналітик Ігар Тишкевич, пише ТСН.
За віросповіданням Рубіо є католиком. Він пройшов релігійний обряд у межах святкування Попільної середи, яка знаменує початок Великого посту в католиків та деяких протестантських конфесіях. Це важливе християнське свято, яке символізує покаяння та духовне очищення. Цього дня священники наносять вірянам хрест із попелу на чоло, нагадуючи про тлінність життя та закликаючи до смирення перед Богом.
Появу Рубіо у телеефірі з хрестом на чолі прокоментував Копитько.
«Багато кого вразила поява держсекретаря США Марка Рубіо, який є католиком, з хрестом на лобі в ефірі одного з телеканалів. Даремно. Друга картинка – це настановне засідання кабінету Трампа, елементом якого стала молитва із вдячністю за президента. Тобто церква та релігія не тільки не відокремлені від держави – вони інтегровані та виконують функцію мобілізації підтримки у більш прямолінійній, ніж у нас, формі», – висловив думку аналітик.Він охарактеризував ці події як релігійну війну зі своїми «скрєпами» та корекцією на реалії ХХІ століття, адже на тому ж засіданні кабінету був присутній мільярдер Ілон Маск у бейсболці.
Читати ще: Рубіо назвав війну РФ проти України «проксі-війною» між Вашингтоном і Москвою
Водночас Тишкевич пояснив, які сигнали Рубіо прагнув донести до своєї аудиторії.
«Рубіо доніс до своєї аудиторії два сигнали: а) він вірянин, який практикує (був на службі до ефіру); б) він не боїться демонструвати свою віру і готовий боротися за неї. А тепер дивимося, на кого спирається команда Трампа: християнський консервативний виборець. І пізніші рішення команди щодо «боротьби з лівацтвом» якраз укладаються в таке світосприйняття», – пояснив аналітик.
Він також вказав на важливість того, що треба вивчити ціннісні засади нової команди Трампа та грати на них. Адже прості розмови «ми за демократію, інклюзивність та різноманітність» погано заходитимуть і виходитимуть боком.Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть Повідомити
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу