Полтавщина опинилася у «помаранчевій» карантинній зоні. Відповідну інформацію опублікували на сайті Міністерства охорони здоров’я України. В регіоні спостерігається ускладнення епідеміологічної ситуації.
Також у «помаранчевій» зоні перебувають Київ, Волинська, Житомирська, Івано-Франківська, Київська, Луганська, Львівська, Тернопільська, Харківська, Хмельницька, Черкаська, Чернівецька та Чернігівська області.
У «жовтій» зоні залишилися три області – Вінницька, Закарпатська та Кіровоградська.
«Помаранчевий» рівень епідемічної небезпеки є попереджувальним рівнем, який свідчить про ускладнення епідемічної ситуації в регіоні, що може призвести до запровадження посилених обмежувальних протиепідемічних заходів. У «помаранчевій» зоні забороняється: масові заходи за участі понад 20 осіб; робота закладів розміщення (хостели, туристичні бази тощо), окрім готелів; планові госпіталізації в лікарнях; робота спортзали, фітнес-центри, заклади культури; прийом нових змін в дитячі табори; обмеження жовтої і зеленої зон зберігаються.
На сьогодні у Полтавській ЦРЛ заповнені 100% ліжок для хворих на COVID-19. Про це стало відомо з даних РНБО.
Станом на 26 жовтня у лікарнях Полтави перебувають 395 пацієнтів із підтвердженою коронавірусною хворобою. Найбільше хворих перебуває у стаціонарах 3-ї міської та обласної інфекційної лікарень.
— Кількість смертей стрімко зростає. Ніхто не може давати прогноз. Сьогодні – стабільно тяжкий. Завтра в реанімації, післязавтра помер, – розповів у своєму блозі в інстаграмі Роман Пономаренко, лікар-інфекціоніст обласної інфекційної лікарні.
За даними РНБО, ситуація кількістю хворих у лікарнях Полтави наступна:
- Полтавська ЦРЛ – 70 пацієнтів (заповнені 100% ліжок);
- обласна інфекційна лікарня – 122 пацієнти (заповнені 80% ліжок);
- 3-я міська лікарня – 134 пацієнти (заповнені 78% ліжок);
- 5-а міська лікарня – 49 пацієнтів (заповнений 61% ліжок);
- дитяча міська лікарня – 16 пацієнтів (заповнені 40% ліжок);
- міський пологовий будинок – 4 пацієнтки (заповнені 40% ліжок).
карантин, коронавірус, обмеження