«Часто запитують, що місто втратило за період повномасштабного вторгнення. Людські життя, життя наших захисників – найбільша втрата. Все інше можна наздогнати. Пошкоджений об’єкт можна відновити. Те, що не встигли збудувати, відремонтувати, можна зробити пізніше. А людські життя не повернеш», – зазначає Луцький міський голова.
Із Ігорем Поліщуком ми розмовляли напередодні 938-го дня народження Луцька, яке цього року відзначаємо 9-10 вересня.
Про виклики, допомогу армії, критику в соціальних мережах, масштабні проєкти, які вдається реалізовувати у воєнний час, і те, що відкладено до «після перемоги», – далі.
Минув рік із моменту вашого останнього інтерв’ю для Волинських Новин. На жаль, Луцьк за цей час стикнувся з непередбаченими викликами і продовжує жити в умовах воєнного стану. Пів місяця тому атакували одне з промислових підприємств нашого міста. Якими були ваші перші кроки? Чи загалом є якийсь алгоритм дій міського голови в таких ситуаціях?
Визначеного законом, постановою Кабінету Міністрів чи іншим нормативним актом алгоритму дій немає. Але, звичайно, кожен міський голова, відчуваючи відповідальність за свою громаду, повинен зробити все, щоб зрозуміти, що відбулося, які є наслідки, чи є постраждалі або загиблі, за змоги виїхати на місце й допомогти.
Під час останнього ракетного удару я відразу виїхав на місце події, поспілкувався там із працівниками поліції та ДСНС для того, щоб оцінити масштаби ураження, поспілкувався з присутніми працівникам підприємства, аби зрозуміти, які події передували обстрілу.
Звісно, наше завдання – подбати про тих, хто постраждав, і про родини тих, хто, на превеликий жаль, загинув. Тому на останній сесії було виділено по 200 тисяч гривень сім’ям загиблих унаслідок цієї ракетної атаки. Відразу в день удару ми запропонували необхідну допомогу для лікування та подальшої реабілітації постраждалих.Читати ще: «Я бажаю, щоб ми зібралися на Театральному майдані відсвяткувати перемогу», – Луцький міський голова. Інтерв’ю
Нині кожен намагається долучитися до якнайшвидшого наближення спільної перемоги, чим може. Працівники міськради, її структурних підрозділів, комунальних установ збирають власні кошти на закупівлю необхідного обладнання армії: дронів, тепловізорів, автомобілів тощо. Чималі суми виділяють на ці потреби і з бюджету громади. В цілому як цього року волонтерила Луцька громада?
Станом на сьогодні з бюджету ми виділили понад 190 мільйонів гривень на військові потреби: на ЗСУ, на укріплення кордону, на інші заходи, пов’язані з посиленням обороноздатності нашої держави. Це в той час, як військового ПДФО отримали 176 мільйонів. Чому я про це говорю? Тому що зараз тему військового ПДФО активно обговорюють у різних колах.
Із початку повномасштабного вторгнення понад 20 мільйонів гривень зібрали працівники міської ради, окремих комунальних підприємств, установ, закладів. За ці кошти придбали понад 50 автомобілів, а також бронежилети, форму, взуття, станції Starlink, тепловізори, приціли та багато-багато інших товарів, які потрібні нашим військовим.