35 поліцейських і 25 рятувальників із Волині розпочали навчатися жестової мови у Луцьку. Вони вивчають алфавіт і цифри. Безплатний курс триватиме 2,5 місяця та охоплює 28 тем.
Про це Суспільному розповіла викладачка, директорка Школи жестової мови Катерина Михалюк.
Заняття відбуватимуться у приміщенні Церкви спасіння раз на тиждень і триватимуть упродовж п’яти годин.
«Це різні теми: медицина, школа, суспільно-політична. Основні базові жести, це приблизно 1100 слів вони вивчать. Цього достатньо, щоб спілкуватися із людьми з вадами слуху і надавати їм допомогу», – зазначила викладачка.Читати ще: У швидкісних потягах і на двох залізничних вокзалах в Україні з’явилися оповіщення жестовою мовою
Психолог Держслужби з надзвичайних ситуацій у Волинській області Роман Дейнека раніше уже вивчав жестову мову. Зараз знову проходить курс, бо, з його слів, ці знання необхідні.
«Це не просто запам’ятати. Але чим більше практики, тим більша можливість засвоїти ці усі жести. Тут серед особового складу працівники, які залучаються до ліквідації надзвичайних ситуацій, надання допомоги постраждалому населенню», – сказав психолог.До навчання залучені поліцейські з усіх громад Волині. Навчання відбувається у межах службової підготовки, зазначила старша інспекторка поліції Наталія Бартошук.
Читати ще: На Волині рятувальників навчають жестової мови
«З кожного територіального підрозділу поліції, а у нас їх 18 в області, є два представники. Жестова мова – це те, чим станом на сьогодні поліцейські не володіють. Мені би хотілось, щоб поліцейські змогли і могли надавати поліцейські послуги для людей незалежно від їхніх можливостей», – додала поліцейська.У команді викладачів є Анна Федорук, яка не чує від народження, тому в учнів буде багато практики, розповіла мама дівчини, викладачка жестової мови Тетяна Федорук.«Я як мама глухої дитини дуже рада, що ви згодилися вчити жестову мову. Коли люди, які не чують, зустрічають нас, чуючих, і коли вони бачать, що ми хоч трошки щось знаємо, наприклад, привіт, як справи, вони вже розквітають», – сказала волинянка.Зі слів Катерини Михалюк, заняття організувала благодійна організація «Жест допомоги». Після завершення навчання учасники курсу складатимуть іспит і за його результатом отримають сертифікат.Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть Повідомити
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу