Новини Тернопільщини: У Тернопільській області через витік соляної кислоти могла статись екологічна катастрофа, проте ДСНС вмілими діями нейтралізували небезпечні речовини.
Про це 22 червня під час брифінгу повідомив начальник відділу інженерно технічних заходів управління організації заходів цивільного захисту Головного управління ДСНС в Тернопільській області Станіслав Ганич, пишуть Тернопільські події.
Біля села Плотича Козівської громади Тернопільської області 21 червня о 15:00 спалахнув вантажний автомобіль, який перевозив 18 «єврокубів» із соляною кислотою. Через це сталась розгерметизація ємкості з хімічної речовиною. Півтонни соляної кислоти вилилось.
«Було направлено групу радіаційно-хімічного захисту спеціальної аварійної частини, які прибувши на місце одразу провели нейтралізацію розлитої речовини. Потім — силами групи зробили з підручних матеріалів басейн для нейтралізації кислоти, яка ще залишалась у ємкості, провели злив речовини у цей басейн та за допомогою гашеного вапна нейтралізували її. Після цього ми провели огляд інших 17 ємкостей та пересвідчившись, що вони не протікають провели на дорозі нейтралізацію», — сказав він.
«Якби розгерметизувались 17 ємкостей — це було б катастрофою екологічного масштабу», — додав він.
Більше новин Тернополя читайте за посиланнями:
- На Тернопільщині жінки крали з магазинів косметику
- На Тернопільщині п’яний водій пропонував поліції 200 доларів: як усе закінчилось
- Мер Тернополя закликав підприємців та меценатів долучатися до реалізації унікальної програм «Діти Героїв» та «Родини Героїв»