Це 214 фотоелектричних модулів загальною потужністю 125,19 кВт. Система оснащена інверторами, які дозволяють використовувати та зберігати енергію.
За словами представника компанії, яка встановлювала електростанцію, за сонячної погоди вона повністю забезпечує добову потребу лікарні в електроенергії. За рік загальна економія може складати до 30%.
Встановлення сонячної електростанції стало можливим завдяки проєкту «Відновлювальні джерела енергії для стійкої України», який реалізовується консорціумом громадських організацій «Фонд «Енергетична дія для України» (ENERGY ACT FOR UKRAINE Foundation), Екоклуб, Екодія, RePower Ukraine спільно з GIZ Ukraine за дорученням уряду Німеччини.
З роботою обладнання ознайомилися голова Рівненської обласної ради Андрій Карауш та його заступник Віталій Ундір.
— У власності обласної ради — 104 комунальні заклади та підприємства. Це лікарні, школи, ліцеї, заклади соціальної сфери. Цього року кілька з них, завдяки підтримці міжнародних донорів, розпочали реалізацію точкових енергопроєктів. Ще влітку у двох спецшколах ми ввели в експлуатацію сонячні станції. Кошти на це виділив французький фонд енергоефективності. Ще в кількох обласних закладах проєкти зі встановлення сонячних електростанцій перебувають в активній фазі, — розповів голова РОР Андрій Карауш.
Разом з Віталієм Ундіром вони взяли учать у круглому столі на тему: «Стан та перспективи розвитку відновлюваної енергетики в контексті діяльності органів місцевого самоврядування». Його учасники наголосили на важливості енергомодернізації закладів комунальної сфери — і не лише з міркувань ефективного використання бюджетних коштів. На думку Андрія Карауша, за нинішніх умов, коли Україна прагне стати енергонезалежною, для місцевих органів влади це питання — стратегічне.
Про це повідомила пресслужба Рівненської облради.