Мисткиня досліджує нові грані впливу кольору на почуття.
У Музеї Києва презентували персональну експозицію молодої талановитої художниці Ангеліни Гафинець з Ужгороду «Під іншим кутом». В її роботах, що зображують переважно інтер’єри, головною мовою є колір.
Ангеліна Гафинець є яскравою представницею закарпатської школи живопису, колоритні твори цієї мистецької школи увібрали в себе краще з європейської та місцевої народної культури. На її полотнах густий і сильний колір вибудовує плани і формує структуру композиції. Мисткиня експериментує, досліджує нові грані впливу кольору на почуття.
Мистецтвознавець Едуард Димшиць
«Справа в суцільному кольорі, це свято барв, коли ти відчуваєш піднесеність і світковість від тієї кількості кольору і кольорових плям, які тебе оточують, — вважає мистецтвознавець Едуард Димшиць. — Це не просто сукупність кольору, а досить професійна вибудована система, що справляє гарне враження. Авторка — молода художниця, випускниця закарпатської академії мистецв».
У Музеї Києва презентували персональну експозицію молодої талановитої художниці Ангеліни Гафинець з Ужгороду «Під іншим кутом»
У Музеї Києва презентували персональну експозицію молодої талановитої художниці Ангеліни Гафинець з Ужгороду «Під іншим кутом»
За його словами у цьому регіоні є свої традиції, школа, представниками якої є Адальберт Ерделі, Йосип Бокшай. І саме закарпатська школа досягла майстерності в кольорі. Водночас простежується вплив модернізму 20 столітті, помітна дотичність до фавизму, до творчості Анрі Маттіса, Жоржа Руо.
«Дуже люблю в живописі такий кольоровий шлях. І приємно, що художниця вже досягла певного рівня майстерності», — додав він.
Куратор виставки Юрій Комельков представляє художницю
Творчість Ангеліни Гафінець столичним поціновувачам мистецтва відкрив Юрій Комельков, куратор виставки та голова БФ «КУЛЬТАУРА».
«Рік тому побачив деякі її роботи, вирішив підтримати молоду художницю, бо вона цього варто. Її чекає масштабне майбутнє, — поділився Юрій Комельков. — Ангеліна дуже працьовита. Чимало робіт переписала спеціально для виставки. Таких яскравих творів я давно не бачив. На багатьох з них бачимо інтер’єр — це внутрішній простір, це людина диве і працює. Їй вдається створити безкінечність цього простору, цікаві за кольором і баченням картини».
В експозиції представлені 42 роботи художниці
В експозиції представлені 42 роботи художниці
В експозиції представлені 42 роботи художниці — і це лише невелика частина її творчого доробку. Авторка зізнається, що мистецтво було їй завжди близьке, з самого дитинства. Почала займатися ще у школі.
«Мені цікаво, все що відбувається навколо. В даному випадку — розмова предметів між собою в інтер’єрі, їх відносини, — каже Ангеліна Гафінець. — Як вони поєднується, великі площині з маленькими предметами і фігурами. Я це передаю, але не академічним способом, а через власне бачення та відчуття. В основному це реальні інтерєри, але переосмислені».
Авторка робіт — молода художниця з Ужгорода Ангеліна Гафінець
Перед написанням робіт художниця робить малюнки, етюди. Розповідає, що кольори поєднує, спираючись на досвід і професійну освіту, а ще — на інтуїцію. Чимало залежить від часу і настрою.
«У кожному кольорі є багато відтінків. Це можуть бути і пристрасть, і смуток, і радість. Залежить від того, з якими кольорами поєднується. Середовище і композиція також грає велику роль, — ділиться авторка. — Досліджую, як колір може передавати певний настрій. Як, коли змінюю колір одного предмету, він змінює всю колористичну систему композиції. Це може мати непердбачувані наслідки для мене, відкривати нові глибини та реальності. Прагну, аби мої роботи викликали емоції, адже колір не може залишити байдужим».
Одна й та сама композиція викликає різні емоції завдяки кольорам
Ангеліна Гафинець народилася 1992 року в Ужгороді. У 2007- 2011 роках навчалася в коледжі мистецтв ім. А. Ерделі, у 2011- 2013 році опановувала художню кераміку в Закарпатському художньому інституті, у 2016 — 2018 роках навчалася на відділенні «живопис» у Закарпатській академії мистецтв. Починаючи з 2013 року ¬ учасниця обласних, всеукраїнських та міжнародних художніх виставок. Працює в техніці олійного живопису. Брала участь у понад 10-ти всеукраїнських виставках Національної спілки художників України.
Генеральна директорка музею Тетяна Костенко поділилася враженнями
«У цих залах показувалися твори визнаних майстрів українського мистецтва, а сьогодні — молодої, але потужної, з великими перспективами художниці. Вона рятує нас всіх від осінньої депресії. Заходячи до залу, відчуваєш вибух кольорів та емоцій. Вражає і високий мистецький рівень як для молодої авторки», — зазначила на відкритті генеральна директорка музею Тетяна Костенко.
«Під іншим кутом», Ангеліна Гафинець
Коли: до 18 жовтня
Де: МВЦ «Музей Києва», вул. Б. Хмельницького, 7
Вартість вхідного квитка: 70 грн.
Неподалік, у культурно-мистецькому комплексі «ARTAREA» проходить перша Українська Бієнале Цифрового та Медіа Мистецтва. Кияни мають змогу побачити інсталяції, відеоарт, кінетичні, VR та NFT-експонати від художників з 15 країн світу.
,