07 жовтня 2021, 14:36
На сьогодні в Черкаській області значно зросла кількість викликів «швидкої» на ГРВІ та COVID-19. Екстренка перевантажена непрофільними викликами. Бригади працюють з великим навантаженням.
Проте значна кількість звернень на 103 не стосується екстреної медичної допомоги. Такі звернення мають бути перенаправлені до сімейного лікаря, кажуть у пресслужбі «швидкої».
— Вкотре нагадуємо, що екстрена медична допомога виїжджає у критичних і дійсно невідкладних випадках! Раніше працівники швидкої йшли назустріч своїм пацієнтам і виїздили на неекстрені виклики. Зараз же, у зв’язку з величезним навантаженням на службу, було прийнято рішення діяти відповідно до Постанови Кабінету Міністрів від 16.12.2020 № 1271. Це означає, що «швидка» виїжджає у випадках, коли є безпосередня загроза життю та здоров’ю людини. Тож просимо зрозуміти, що підвищення температури не належить до категорії критичних чи екстрених викликів! В таких випадках обов’язком диспетчера є порадити звернутися пацієнту в поліклініку для назначення подальшого лікування, — пояснює речниця КНП «Черкаський обласний центр екстреної медичної допомоги ЧОР» Ірина Назарок.
Тому з першими ознаками хвороби необхідно звертатися до своїх сімейних лікарів, з якими черкащани уклали декларації. У випадку відсутності таких варто звернутися в кабінет невідкладних станів, який знаходиться в поліклініці. Бригади швидкої зараз надто перевантажені викликами.
— Будьте свідомими, подумайте про людей, які живуть з вами поряд і в цю хвилину дійсно потребують екстеної допомоги! Адже це дійсно жахливо, коли людина викликає швидку на «втратив свідомість», «судоми» або «гострий біль у грудній клітці», а всі бригади зайняті на непрофільних викликах, — просять медики.
За інформацією пресслужби КНП «Черкаський обласний центр екстреної медичної допомоги ЧОР»