Картина «Небо під час Майдану». Фото: Музей Києва
У Музеї історії Києва відкрилася експозиція «Небо над Києвом», де представлені твори мистецтва та авіаційні моделі з музейних фондів.
Небо над Києвом дихає в унісон з містом… Ця фраза надихнула організаторів створити виставку, присвячену саме київському небокраю у різні часи та пори року.
В експозиції представлені живопис та графіка Володимира Буднікова, Василя Чегодара, Галини Григор’євої, Анатолія Титаренка, Бориса Туліна та інших майстрів, а також моделі літаків, що випускалися державним підприємством «Антонов».
В експозиції представлені моделі літаків «Антонов» з колекції музею. Фото: Тетяна АсадчеваФото: Тетяна АсадчеваФото: Музей Києва
Завдяки цікавим роботам відомих київських митців, перед глядачами постають рідні міські силуети, дахи, птахи, крони дерев, а також гелікоптери та літаки.
«У нашому музеї зберігається прекрасна колекція моделей літаків „Антонова“. І це „наша“ тема, яка тісно пов’язана з історією та розвитком міста. Тому, вирішили „розбавити“ пейзажі та інші твори мистецтва темою авіації», — зазначає кураторка виставки Катерина Липа.
Андріївський узвіз на картині Василя Чегодаря. Фото: Тетяна Асадчева
Особлива увага приділена також темі птахів. Виставлені роботи різних часів, починаючи з 20-х років минулого сторіччя і закінчуючи ліногравюрою «Голуби» другої половини ХХ сторіччя.
Ліногравюра «Голуби» Фото: Тетяна АсадчеваФрагмент експозиції. Фото: Тетяна Асадчева
Вражаючими є полотна сучасних митців, зокрема робота Гліба Вишеславського «Київ під час Майдану». Розкішними та майстерними є офорти Анатолія Титаренка…
Переважна більшість представлених експонатів не презентувалися взагалі, тож відвідувачі музею мають чудову нагоду зробити відкриття, і помилуватися київським небосхилом, майстерно відображеним у роботах різних часів.
Коли: до 28 листопада, графік роботи: пн.11:00- 16:00, вт.-нд. 11:00-19:00
Де: вул. Богдана Хмельницького, 7 (станція метро Театральна)
Вартість квитка: 50 гривень
Нагадаємо, що у Музеї історії Києва можна здійснити віртуальну мандрівку Хрещатиком 1913 року.
,