За офіційними даними у столиці є близько 12 тис. людей, які страждають через психічні розлади. Фото з мережі інтернет
600 киян із психічними розладами отримуватимуть послугу «Догляд стаціонарний».
Київ першим в Україні придбав соціальну послугу «Догляд стаціонарний», що дає можливість особам із різними психічними розладами отримувати в медичних закладах належне піклування.
За офіційними даними у столиці є близько 12 тис. людей, які страждають через психічні розлади. В рамках медичної реформи ці пацієнти можуть лікуватись у психіатричних закладах до 14 діб. Більш тривале їх утримання вже держава не оплачує. Відтак місто прийняло рішення закупляти послугу такого догляду для цих пацієнтів.
Поки що цією послугою будуть користуватися 600 пацієнтів у КНП «Клінічна лікарня «Психіатрія».
«Нова ж послуга дає можливість особам із різними психічними розладами чи органічними захворюваннями мозку отримувати в медичних закладах той догляд та піклування, якого вони потребують. На сьогодні така послуга надається для осіб, які перебувають у лікувальних закладах. При збільшенні потреби Департамент соціальної політики готовий розширити коло отримувачів», — запевнила заступниця голови КМДА Марина Хонда.
Наразі відомо, що послугу будуть надавати пацієнтам з:
- постшизофренічними дефектними станами з вираженим інтелектуальним і емоційно-вольовим зниженням;
- важкими афективними розладами з вираженими когнітивними порушеннями;
- станами залежності від психоактивних речовин (алкоголь, опіоїди, психостимулюючі речовини тощо) з вираженими мнестичними й вольовими порушеннями;
- важкою розумовою відсталістю;
- дементними станами при органічних захворюваннях головного мозку (наслідки ЧМТ, дисциркуляторна енцефалопатія 2-3 ступеню, хвороба Альцгеймера, судинні деменції тощо);
- шизофренічними та маячними розладами у стадії компенсації.
З міського бюджету на ці послуги скерували 5,2 млн грн.
Також нещодавно у Києві запрацювала послуга «Соціальне таксі». Зараз Департамент соціальної політики КМДА, який власне курує цей проєкт, налагоджує роботу транспорту. На маршрутах курсує і великогабаритний транспорт, і менший. Автомобілі обладнані спеціальними підіймачами для інвалідних колясок. Є також місця для супроводу, а водії таких авто знають правила поведінки у випадку надзвичайних ситуацій, які можуть виникнути.
Даша ГРИШИНА,