Фото з мережі Інтернет
Фахівці радять не панікувати та діяти злагоджено.
Чи не кожного дня до поліції надходять звернення стосовно зникнення тої чи іншої дитини. Але якщо батьки й діти добре знають, як поводитися в подібних ситуаціях, усе закінчиться добре. Як то кажуть: хто попереджений, той захищений.
Перше, що радять правоохоронці — покласти у кишеню дитину записку з ім’ям та прізвищем, телефоном батьків та адресою. Або вивчіть з дитиною ці прості й дуже важливі дані — вони можуть суттєво полегшити пошуки.
Дитина має знати, що нікуди не можна йти з чужою людиною, що б їй не говорили й не обіцяли.
Збираючись у місця скупчення людей, одягайте дитину у яскравий одяг. Якщо загубили дитину у торговому центрі, негайно зверніться до адміністрації. Відеокамери й гучний зв’язок допоможуть її розшукати.
Крім того, навчіть дитину зупинятися на місці й чекати на батьків, якщо вона загубилася. Нехай голосно кличе на допомогу, етикет тут недоречний.
Покажіть людей, до яких можна звертатися за допомогою — це поліцейські, охоронці, продавці магазинів та перехожі з дітьми. Пропрацьовуйте ситуації, коли малюк губиться — дитина має чітко знати, як діяти.
Придбайте для дитини розумний годинник з GPS-навігатором і SOS-кнопкою: вона дасть знати, якщо малюк вийде за межі встановленої геолокації.
Ніколи не лякайте дитину поліцією. У дитини формується страх, і якщо вона потрапить у халепу, боятиметься звернутися за допомогою до патрульних.
На цих вихідних поліцейські шукали 12-річного хлопчика, який пішов гуляти та не повернувся.
Вікторія ГРЕБІНЬ,