У столиці продовжать святкування 60-річчя побратимства міст. Фото: КМДА
До 60-річчя побратимства міст у Лейпцигу пройшли Дні Києва. Лейпцизькі проєкти у столиці України презентуватимуть у травні 2022 року. Заплановані фестиваль німецького кіно, форум культурних інновацій, концерти та фестиваль саксонської та української кухні.
Плани та очікування від продовження святкування 60-річчя побратимства української столиці з Лейпцигом обговорили представники київської делегації на чолі із заступником голови КМДА Валентином Мондриївським та представниками Департаменту культури міста Лейпцига.
«Лейпциг — один із найдавніших партнерів Києва, і особливе місце у наших відносинах посідає саме культурне співробітництво. У рамках Днів Києва у Лейпцигу ми провели зустрічі з представниками Департаменту культури Лейпцига, зустрілися з керівництвом музею Шумана та музею Мендельсона, відвідали Центр єврейської культури — будинок Аріовича, центр мистецтва „Шпіннерай“. Досвід цих інституцій надзвичайно цікавий для української столиці — ми вже почали напрацьовувати варіанти співпраці та створення спільних проєктів. Ми вже готуємося приймати тиждень лейпцизьких проєктів у Києві, який запланований на кінець травня 2022 року», — зазначив Валентин Мондриївський.
Однією з основних локацій проведення Днів Лейпцига в Києві стане кінотеатр «Лейпциг» у Святошинському районі. Там планують провести фестиваль німецького кіно. Також розглядають варіант проведення у парку «Інтернаціональний», що поблизу кінотеатру «Лейпциг», фестивалю саксонської та української кухні, а також організації інших активностей для відвідувачів, серед яких, наприклад, воркшопи від німецьких дизайнерів зі створення DIY-меблів.
Культурні інституції Лейпцига мають великий досвід у створенні проєктів, які сприяють залученню громадян до культурних процесів. І цей досвід для нас є дуже цікавим, розповів Валентин Мондриївський. На прохання лейпцизьких колег, міська влада вивчає можливість створення у кінотеатрі «Лейпциг» публічного простору, який би став осередком лейпцизької культури у Києві та місцем для діалогу громадськості з міською владою через культурні ініціативи.
Також він розповів про ідею організації форуму креативних індустрій та культурних інновацій, де представники культурних інституцій Києва та Лейпцига зможуть не просто обмінятися досвідом, а й створити реальні колаборації та започаткувати спільні проєкти.
Із 9 до 12 жовтня у Лейпцигу пройшли Дні Києва, які представляла офіційна делегація від столиці на чолі з Київським міським головою. Вонистартували з презентації фотовиставки київського фотографа Михайла Марківа «Демократія київських вулиць», яка відбулася за участю мера Києва Віталія Кличка та мера Лейпцига Буркхарда Юнга. Також мер Києва Віталій Кличко виступив у Лейпцигу з промовою про демократію на заході з нагоди річниці початку мирної революції 1989 року в НДР. У фойє Нової ратуші Лейпцига відкрили виставку «30 плакатів з Києва», що є частиною проєкту «Yellow& Blue» клубу ілюстраторів Pictoric, та представили ретроспективне видання «Поліфонія міського партнерства Лейпциг-Київ 60 років», присвячене історії побратимства двох міст. Представники київської делегації провели переговори з лейпцизькими колегами про посилення співпраці між культурними інституціями двох міст та домовилися про подальший обмін досвідом.
У травні у столиці показували фотовиставку «Міста-побратими Київ-Лейпциг», що продемонструвала багаторічну, плідну працю, яка трансформувалась у проєкт співробітництва міст побратимів Київ — Лейпциг.
Процес встановлення побратимських зв’язків між містами був започаткований Всесвітньою федерацією споріднених міст, яка була створена у квітні 1957 року за ініціативи колишніх учасників французького Руху опору. Київ приєднався до руху споріднених міст у 1961 році. Першими побратимами української столиці стали польське місто Краків і фінське Тампере. Наступного року до них приєднався німецький Лейпциг.
Київ має підписані документи про споріднення, дружбу, співробітництво, партнерство з 56 містами світу.
,