Cанлікар Миколаївщини Володимир Клочко розповів, в яких випадках можна комбінувати різні COVID-вакцини
У Миколаївській облдержадміністрації розповіли, в яких випадках можна комбінувати різні вакцини проти COVID-19. За словами головного державного санітарного лікаря області Володимира Клочка, саме завдяки вакцинації у регіоні зараз стабільно покращується епідситуація.
Про це йдеться у сюжеті телеканалу «МАРТ».
У Миколаївській області стабілізуються показники для визначення рівня епіднебезпеки. Зокрема, завантаженість ліжок з киснем знизилася до 51%. Також зменшується кількість госпіталізацій хворих на коронавірус до лікарень. В облдержадміністрації кажуть, за такої тенденції область може перейти з «червоної» в «помаранчеву» карантинну зону.
Це залежить від нас усіх. На сьогоднішній день деяка стабілізація не означає, що ми завжди будемо в «жовтій» або в «помаранчевій» зоні карантину і не повернемося до «червоної». Однак вийти з суворих обмежень зможемо, якщо будемо дотримуватися певних рекомендацій, – каже головний державний санітарний лікар Миколаївської області Володимир Клочко.
Зараз рівень імунізації на Миколаївщині перевищує обласний і державний показники. Як і в інших країнах світу, в Україні можна комбінувати різні вакцини проти COVID-19.
Якщо перша доза була AstraZeneca, вдруге можна щепитися препаратом Pfizer. Також взаємозамінними є Pfizer і Moderna, оскільки вони схожі за своїми властивостями і якостями. Це вже доведено науковцями. Вакцини інактивовані, тому їх можна комбінувати, – пояснив Володимир Клочко.
Наголосив головний державний санітарний лікар області і на важливості щеплення проти ковіду для людей віком 60+ років.Якщо хворіє і молодь, і старше покоління, то помирають здебільшого пенсіонери.
Майже 85% пацієнтів, які помирають від коронавірусу, це люди віком 50 років і старше. Водночас серед вакцинованих хоча б однією дозою лише 18,6% потрапляють до лікарень. Людей зрілого віку треба щепити перш за все. Часто вони мають певні хронічні захворювання, які COVID-19 може тільки загострити, – зазначив Клочко.
Якщо ж після першого щеплення людина таки захворіла, вакцинуватися вдруге можна через місяць. Головне – добре почуватися перед імунізацією та проконсультуватися з сімейним лікарем. Прокоментував Володимир Клочко і новий штам коронавірусної інфекції Омікрон, що виявили в Південно-Африканській Республіці. Каже, поки не можна робити гучних висновків.
Вчені вивчають це питання. За їхніми даними, цей штам може мати десь біля 30 мутацій. Наскільки він буде викликати зниження вакцинального процесу і ефективність щеплень, ніхто ще не знає, – сказав він.
Володимир Клочко припускає, швидше за все, коронавірус згодом стане на один щабель з грипом, від різних штамів якого люди щепляться щороку. Завдання зараз – дотримуватися рекомендацій вчених та лікарів і виробляти колективний імунітет.
Нагадаємо, уряд посилює карантинні правила. Вони почнуть діяти з 6 грудня і торкнуться в основному невакцинованих українців. Зокрема, для відвідування громадських закладів у «жовтій» зоні карантину треба буде мати хоча б одне щеплення.
Раніше повідомлялося, вакциновані українці зможуть скористатися тисячею Зеленського протягом чотирьох місяців.