2637 Пам'ятний знак Борцям за волю та незалежність України
Рожищенська активістка та волонтерка Ірина Ющук публічно звернулася до міського голови В’ячеслава Поліщука із зауваження про недоцільність покладання квітів до пам’ятного знака Борцям за волю та незалежність України у день вшанування жертв Другої світової.
Про це вона написала на власній фейсбук-сторінці 22 червня.
Ірина доволі гостро висловилась з приводу нещодавнього заходу пам’яті, який організували у міській раді.
Те саме покладання квітів
«Щиро тішусь, що ми з Національним корпусом свого часу подарували місту цей пам’ятний знак. Задум у нас був простий – допомогти облаштуванню місця для належного вшанування борців, які поклали голову у боротьбі за самобутність та незалежність Неньки. Тішиться сквером і міський голова В’ячеслав Поліщук, бо ж має куди водити грядку працівників міської ради покладати квіточки з приводу і без. В’ячеслав Анатолійович, маєте радянський совковий обеліск, за який тримаєтесь руками і ногами, бо що ж люди скажуть, от і водіть туди хороводи на 1, 8, 9 травня, дні вшанування жертв тоталітарних режимів і приводьте там свої заходи для галочки», – звернулася активістка.
Також вона зауважує на необхідність переосмислення й відновлення історичної справедливості щодо дати початку Другої світової війни.
«Друга світова війна безумовно трагедія для світу, зокрема і України. І розпочалась вона не 22 червня 1941, як ви звикли з квіточками приходити, а 1 вересня 1939 року. Змініть налаштування в календарі «лінійок». І щодо вшанування жертв трагедій. Чи потрібно вшановувати жертв тоталітарних режимів? Безумовно. Безумовно потрібно. Однак не заходами для галочки», – переконана Ірина Ющук.
Окрім того, активістка порушує питання декомунізації обеліска слави у центральному парку.
«А що ж відносно, так званого, обеліск «слави», що в парку біля Рожищенської міськради. Кому чи чому слави? По-моєму, усі ж погодились, що не славимо, а згадуємо та вшановуємо жертв тоталітарних режимів. Так може настала пора, щоб те одоробло, данина совітській пропаганді, зникло з парку? Ви вже ж його навіть для покладання квіточок не юзаєте. І так, до слова, для тих хто забув або ж не орієнтується: слова «борець» і «жертва» – не синоніми», – звертається Ірина.