Безпека громадян залишатиметься однією з головних тем на найближчі десятиліття. Тут важлива взаємодія усіх структур – законодавців, уряду, місцевої влади, поліції, ДСНС. На цьому акцентували учасники круглого столу, що відбувся у Рівному. Про це повідомляють в Рівненській обласній державній адміністрації.
Захід організований Комітетом ВРУ з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування спільно з офісом Конгресу місцевих та регіональних влади при Президентові України та ГО "Центр політики-правових реформ".
Безпека громадян – одне з пріоритетних завдань, на що спрямовуються ресурси як громад, так і області. Це і підготовка до опалювального сезону, зокрема у жовтні планується розгортання 296 Пунктів незламності. 2160 об’єктів нараховує Фонд захисних споруд цивільного захисту населення області. Велика увага приділена безпеці школярів – завдяки спільній роботі 88% закладів освіти Рівненщини проводять навчання в очному та змішаному форматі, — зазначає заступник голови Рівненської ОДА Ігор Тимошенко.
Важливим напрямком безпекової складової є розвиток мережі пожежної охорони та Центрів безпеки. На сьогодні в регіоні діють 56 місцевих пожежно-рятувальних підрозділів, 28 добровільних пожежно-рятувальних підрозділів, 3 сучасних Центри безпеки – у Білокриницькій, Шпанівській та Великоомелянській громадах.
До слова, Рівненщина стала однією з перших областей, де розпочали створювати безпекові простори у школах. Наразі діє 45 класів безпеки. До кінця року вони мають бути у кожній громаді.
Важливим елементом безпеки є охорона шкіл і дитсадків, а також підключення їх до пультової охорони. На сьогодні у 488 закладах діє обмежений пропускний режим, 162 об’єкти обладнані "тривожною кнопкою", у 606 – створена штатна охорона, у 219 – встановлена система відеоспостереження.
На території області також впроваджується проєкт "Спеціаліст із безпеки в освітньому середовищі".
У рамках реалізації обласної програми "Безпечна Рівненщина" функціонує 870 камер відеоспостереження.
Серед безпекових платформ – проєкт "Поліцейський офіцер громади", в рамках якого нині 97 поліцейських офіцерів громад несуть службу у 55 ТГ. Також для посилення заходів із національної безпеки та оборони, відсічі і стримування збройної агресії, ГУ Нацполіції в Рівненській області за підтримки Рівненської ОВА було зініційовано реалізацію проєкту на території Сарненського та Вараського районів, які межують із республікою білорусь.
Під час заходу були представлені результати дослідження стану співпраці органів публічної адміністрації та громадськості в сфері забезпечення безпеки громадян, обговорено концепцію "Безпечна громада", напрацьовану експертами ГО "Центр політико-правових реформ".
Присутні акцентували на важливості посилення ролі місцевого самоврядування у підтримці безпекової ситуації. Задля цього представники законодавчої і виконавчої гілки влади мають підготувати відповідну нормативно-правову базу, аби на місцях впроваджувати безпекові механізми.
Читайте також: Скільки пожеж ліквідували рятувальники на Рівненщині за минулу добу?