Інформаційно-ресурсний центр «Вікно в Америку» у Луцьку відновив заняття з англійської мови після трирічної перерви. Понад місяць у Волинській обласній науковій бібліотеці імені Олени Пчілки відбуваються зустрічі безплатного Speaking Club.
Більшість учасників – переселенці, які прагнуть знайти друзів, адаптуватися та впевненіше почуватися в новому середовищі, розповіла Суспільному координаторка центру Тетяна Ревенок.
Одна з відвідувачок клубу – Наталія Пагуба. У перший день повномасштабної війни вона виїхала з Києва до Луцька.
«Англійська мені потрібна, бо діти та внук проживають в Канаді. Невістка відправила мене на курси, сказала, щоб я йшла, бо не буду розуміти свого внука. Це стало для мене сильною мотивацією вивчати іноземну», – розповіла жінка.Найбільше їй подобається, що в клубі можна попрактикувати спілкування англійською на повсякденні теми, що знадобиться у розмові з ріднею, яка живе за кордоном.
Її колега по навчанню Ірина Анікієва прибула до Луцька три роки тому з Донецької області. Жінка вважає, що не варто сидіти на місці, треба розвивати свої здібності та навички, знати кілька мов. Спочатку вона вивчала англійську самостійно через інтернет, а потім доєдналася до Speaking Сlub.«Після першого заняття я вирішила, що ні, більше не прийду. Мені здавалося, що я не дуже обізнана в англійській мові. Та потім подумала: спробую ще раз. Мені настільки сподобалася дружня атмосфера, що я вирішила продовжувати сюди ходити», – сказала Ірина Анікієва.
Читати ще: У Луцьку військові безплатно вивчають англійську мову
Як розповіла координаторка центру Тетяна Ревенок, за перший тиждень від анонсу про відкриття клубу отримала майже 40 реєстрацій. Щоб заняття проходили комфортно і кожен мав змогу попрактикуватися у розмові іноземною мовою, створили дві окремі групи – для початкового рівня та для середнього й вище.«У нас є такі формати: розігрів – знімаємо мовний бар’єр і налаштовуємося на розмову; говоримо про себе; працюємо з текстами та у пропуски вставляємо відповідні слова. Після кожного заняття відвідувачі отримують домашні завдання», – сказала Тетяна Ревенок.
Читати ще: 14-річний лучанин з аутизмом викладає англійську для однолітків
Вікових обмежень для учасників клубу немає. У групах є люди від 12 до 62 років.
Заняття проводить студентка четвертого курсу факультету іноземної філології ВНУ імені Лесі Українки Богдана Мисанець. Перед викладанням у центрі «Вікно в Америку» вона волонтерила у подібних проєктах. Каже: для неї це шлях до майбутнього професійного зростання і нагода познайомитися з новими людьми.«Як мінімум це дуже цікавий досвід. У клуби приходять люди абсолютно різних професій, вікових категорій. Під час навчання спостерігаєш, як вони зближуються», – зазначила Богдана Мисанець.
Зі слів викладачки клубу, найкращий результат для учасників дають вправи на спілкування та переказ текстів.
Координаторка центру «Вікно в Америку» Тетяна Ревенок у майбутньому хоче додати формат онлайн-занять. Також у планах наприкінці червня відкрити кіноклуб, в межах якого учасники зможуть переглядати та обговорювати фільми англійською.Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть Повідомити
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу