Урок гончарства у клубі «Троянда»
За ці кошти у центр придбали також техніку та спортивний інвентар.
Освітньо-культурний клуб «Троянда», який працює на Будищанській, 3 у Деснянському районі Києва став переможцем міського конкурсу «Громадська перспектива: прозора влада та активна громада». Цей конкурс щороку проводить Департамент суспільних комунікацій КМДА. Завдяки цьому вдається реалізувати багато цікавих проєктів, які пропонуютьсь громадські організації. Цього разу дитячому клубу «Троянда» вдалось виграти на втілення задумів 160 600 грн.
Урок живопису у клубі «Троянда»Декоративні речі для натюрмортів
За ці кошти для центру придбали навчальне обладнання, демонстраційну апаратуру, програмне забезпечення, комп’ютерну техніку, дитячі меблі, спортивний інвентар та багато іншого. Вчора, 7 жовтня, керівництво креативного центру організувало День відкритих дверей. Побували на заході і журналісти «Вечірнього Києва».
«В освітньому центрі кожен може знайти для себе щось цікаве. Важливо, що ми проводимо заняття не лише для діток, а й для дорослих. Наприклад, тренер з дукендо нещодавно навчав дорослих вуличній самообороні», — коментує голова наглядової ради ГО «Деснянська січ», яка займається організацією дозвілля і позашкільною освітою в Деснянському районі Оксана Сатановська.
У клубі «Троянда» проходять заняття не лише для діток, а й для дорослих
У закладі діє:
· студія раннього віку для дітей (з 2-х років);
· музично- театральна студія «Народні скарби»;
· хореографічний колектив «МіріДєнс»;
· скай — джампинг;
· клуб християнської єтики;
· кінотеатр вихідного дня;
· клуб англійської мови;
· клуб бойових мистецтв;
· гончарне мистецтво;
· оздоровчі групи для жінок;
· клуб іменинника для дорослих;
· групи здоров’я для пенсіонерів.
Організатори пригадують, що мали велику потребу в нових меблях та інвентарі. За словами, Сатановської в закладі було лише 25 матів «ластівчин хвіст». А завдяки гранту вдалось придбати ще понад з два десятки матів. Крім того, на кошти з бюджету у спортивну залу придбали водоналивний мішок для боксу.
На кошти з бюджету у спортивну залу придбали водоналивний мішок
«Діти у такому юному віці ще не в змозі контролювати силу удару, тому ця річ була необхідною. До того ж дорослі теж можуть його гамселити», — додає, посміхаючись, співрозмовниця.
Чималу увагу до себе привертає студія з малювання. Для дошкільнят придбали інтерактивну дошку, завдяки якій дітки в ігровій формі вивчають букви, цифри, тварин.
Інтерактивна дошка, завдяки якій дітки вивчають букви
В іншій частині студії розташовані мольберти, гіпсові голови, опудала тварин та декоративні речі для натюрмортів. Усі ці речі вдалось придбати за виграні кошти, розповідає вчитель художньої студії «Троянда» Альона Шевчук.
Вчитель художньої студії «Троянда» Альона Шевчук
Цікаво й те, що більшість дітей не обмежуються лише спортом чи малюванням, знаходячи час і на уроки гончарства.
Роботи виконані на уроці гончарства Гончарне мистецтво
Окрім уроків з різних галузей, у даному закладі проводять концерти, виставки та майстер-класи для деснянців.
Дозвілля у студії «Троянда» Роботи учнів
«Наша громадська організація дуже вдячна Департаменту КМДА та всім членам комісії, які нас підтримали та зробили такий великий внесок у наш проєкт», — підсумувала Сатановська.
До речі, у цьому закладі практикують організовувати безплатні заняття для діток із багатодітних родин.
Раніше Роман Лелюк, директор Департаменту суспільних комунікацій КМДА розповідав, що на конкурс «Громадська перспектива: прозора влада та активна громада» можуть подаватись громадські організації будь-якого спрямування.
«Ми підтримуємо будь-які ідеї. І сьогодні завдяки цьому інструменту фінансують як спортивні змагання, так і тренінги та інші цікаві проєкти. Ми підтримуємо величезний сегмент громадського сектору по різних інтересах, по різних напрямках. Це унікальний інструмент, який щороку збільшує свій кошторис на „плюс“ пів мільйона гривень, для того щоб профінансувати якомога більшу кількість проєктів», — зазначив Роман Лелюк.
Вікторія ГРЕБІНЬ,