Не залишайтесь осторонь, спробуйте самі і навчіть знайомих!

В попередніх своїх статтях адміністрація сайта АКТИВИСТ в загальних рисах спробувала донести читачам пріоритетні напрямки руху даного ресурсу, а також цілі та задачі які ми поставили перед собою на сьогоднішній день.

Нагадаємо, що головним напрямком, який ми взяли за основу, буде висвітлення питань щодо приведення в належний стан, тобто в відповідності до ДСТУ, як самих автошляхів, так і технічних засобів організації дорожнього руху, адже вимоги Державних стандартів України є обов’язковими для виконання.

Тому зараз докладніше хотілося б загострити вашу увагу на шляхах реалізації мети проекту та на питаннях впровадження нового механізму, за допомогою якого можна заставити закон працювати саме на вас.

Звичайно можна спробувати цим займатись і на одинці, але очевидно, що тотальні методи більш ефективні.

Вже зараз ми можем запропонувати свій, практично напрацьований алгоритм дій, наприклад як можна діяти після виявлення порушення:

1. запит чи заява в ДАІ, щодо невідповідності ДСТУ;
2. якщо не відповідають-скарга до прокуратури і чекаємо на усунення порушення;
3. якщо знов ігнорують додаткова скарга в ДАІ, щодо невиконання припису ДАІ і так по колу до нескінченності, але в кожні справі можуть виникнути якісь форс-мажорні обставини тому в таких випадках ви й зможете звернутись до нас за консультаціями.

Крім того є в нас ще така задумка:
Найближчим часом створити на теренах форуму флешмоб-посібник за допомогою якого всі бажаючі зможуть засипати заявами місцеві органи ДАІ на обрану тематику:

А) погані дороги(ями,колдобини,тощо);
Б) безпідставно встановлений знак чи його відсутність, як того вимагає ДСТУ;
В) несправність світлофора;
Г) не погоджено в установленому порядку схему розміщення елемента примусового зниження швидкості (лежачий поліцейський);
Д) інші порушення Державних стандартів…

Що це означає:
1. на сайті буде створено так званий каталог текстів заяв, скарг, інформаційних запитів, які кожен зможе використати як зразок і відіслати заказним листом, бажано з увідомленням.
2. велика кількість заяв створить неабиякий ефект, адже в такому разі відповідні структури не зможуть проігнорувати масовість звернень, крім того це потім зможе перетворитись в ще більшу кількість подальших скарг-звернень.

Тобто ми й хочим запустить централізований механізм, а саме:
хтось з активістів, в одному з міст чи містечок України виявляє наприклад яму на дорозі, робить фотознімки та схему тієї чи іншої вибоїни/колдобини на дорозі в населеному пункті чи поза ним, інформує це через наш ресурс, а потім всі хто живе в даній місцевості надсилають повністю аналогічні заяви, тільки кожен особисто зі своєю домашньою адресою.
Можна також писати і колективні звернення.

Ось в цьому і заключається весь сенс нашої задумки, саме тотальність з обов*язковою вимогою реагування на заяву.
Крім того, на підкріплення всього наміченого в майбутньому плануємо залучати ЗМІ та інші носії масової інфомації.

Більш того, адміністрацією, на сайті та на форумі, буде створено окремий розділ. Можливо він буде називатись — «Проекти», який в свою чергу буде розділений на підрозділи:
1. Дороги;
2. Знаки;
3. Таблички;
5. Світлофори;
4. інше…

Після цього кожен бажаючий зможе зайти в відповідний розділ і допомогти зі збором інформації вже безпосередньо на місцях, а потім визначившись куди і що надсилати переходити до практичної роботи і повірте, що відразу відшукаються резерви коштів в бюджеті, виявляться запаси матеріалів, появиться техніка і в рекордно найкоротші строки дорога буде приведена в належний стан.
Врешті-решт можливо влада зрозуміє, що не ремонтувати дороги-це занадто дорого для них, оскільки весь парадокс такого становища криється в тому, що адміністрація міста буде платить штрафи сама собі так як за стан доріг відповідає місцева влада, тому і штрафи за адміністративні правопорушення наповнятимуть саме міський бюджет.

В черговий раз нагадуєм, щоб не трапилось, якщо ви не знаете своїх прав чи не вмієте ними користуватись-приєднуйтесь до нашого проекта і ми завжди будемо раді в межах своєї компетенції надати поради чи консультації в тій чи іншій ситуації та допоможемо вам ліквідувати правову безграмотність.

Ви також можете розмістить свої практичні напрацювання, чи просто історії з життя, або пропозиції, в відповідних розділах форуму і таким чином поділитись своїм досвідом.
Також можете звернутись до нас по по e-mail: info@aktivist.in.ua.

Окрім того у нас є ідея на майбутнє, суть якої, якщо коротко, заключається в наступному:
1. дорога повинна відповідати ДСТУ
2. якщо дорога ДСТУ не відповідає-це не дорога

Звідси висновок:
Якщо це не дорога – це означає що на ній не діють ПДР ( принаймні їх окрема частина).
Однак це ще треба буде комусь довго і прискіпливо доводити.

Для тих кому небайдужий стан доріг чи технічних засобів регулювання дорожнього руху в його місті, сайт АКТИВИСТ запрошує до співпраці.
Тільки разом ми сила !

П.С.
Якщо система тисне на вас законами — зробіть так, щоб закони запрацювали проти системи.

З повагою, адміністрація сайту.

Использование материалов с сайта и форума АКТИВИСТ, разрешено только со ссылкой на сайт: http://aktivist.in.ua/