Протокол за невиконання приписів (вимог) ДАІ

Теперішній стан доріг зовсім не відповідає своєму призначенню щодо безперервного, безпечного та зручного руху транспортних засобів. Проте, дорожні служби і власники доріг не поспішають їх ремонтувати.
Змусити посадових осіб, відповідальних за експлуатацію та утримання автомобільних доріг, виконувати вимоги законодавтва «Про дорожній рух» здебільшого можливо шляхом адміністративних покарань. В цій статті викладені матеріали, як потрібно рухатись у правовому полі, аби притягнути до відповідальності керівників дорожніх служб за невиконання приписів співробітників ДАІ.
Навесні минулого року до Адміністрації сайту АКТИВИСТ звернулись мешканці провулку Урожайний, що в м. Ніжині на Чернігівщині, з проханням покласти край порожнім обіцянками місцевих чинуш щодо ремонту проїзної частини. З переглядом фотовідеоматеріалів складається відчуття, ніби потрапляєш у фільм жахів.

Вже з цього короткого відеоогляду можна переконаться — дорожнє полотно перебуває в непридатному стані. При виникненні надзвичайної ситуації автомобілі спецслужб навряд чи доберуться до постраждалих, щоб надати необхідну допомогу. Глибина вибоїн така, що людина може запросто в них провалитись, а вночі взагалі краще туди не сунутись. Все це може призвести до небезпеки чи втрати людського здоров’я або життя, які згідно статті 3 Конституції України визнаються найвищою соціальною цінністю. От тільки багато хто у теплих провладних кабінетах цього не хоче розуміти.

Перш за все АКТИВИСТ звернувся до Державтоінспекції м. Ніжина з проханням встановити причинни та осіб, винних в незадовільному стані дорожнього полотна в Урожайному провулку.

Начальнику ВДАІ Ніжинського МВ УМВС
України в Чернігівській обл.
16600 м. Ніжин, вул. Московська, 22

ЗАЯВА

На проїжджій частині по провулку Урожайний в м. Ніжині утворилися численні вибоїни які перевищують гранично допустимі показники передбачені пунктами 3.1.1 та 3.1.2 ДСТУ 3587-97 «Безпека дорожнього руху. Автомобільні дороги, вулиці і залізничні переїзди. Вимоги до експлуатаційного стану», що призводить до ушкодження ходової частини транспортних засобів які прямують цією територією та може викликати виникнення дорожньо-транспортної пригоди.

Згідно п. 12 ст. 10 «Закону про міліцію» на органи внутрішніх справ покладений обов’язок контролю над утриманням в належному технічному стані і чистоті доріг, а у статті 3 закону «Про дорожній рух» забезпечення безпеки дорожнього руху покладене на Державну автомобільну інспекцію.

Відповідно до п.10 «Єдиних правил ремонту і утримання автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, правил користування ними та охорони», затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 30 березня 1994 р. N 198, контроль за дотриманням правил ремонту і утримання автомобільних доріг та вулиць здійснюється власниками дорожніх об’єктів або уповноваженими ними органами та Державтоінспекцією.

Крім того до вимог жителів, щодо ремонту дорожнього покриття по провулку Урожайний приєднуються: Державне підприємство «Ніжинський комбінат хлібопродуктів» та Публічне акціонерне товариство «Чернігівське обласне підприємство автобусних станцій 17499».

Враховуючи вищевикладене керучись Законом України «Про звернення громадян»

ПРОШУ:

1. Встановити причину та осіб винних в невиконанні необхідних заходів щодо забезпечення належної організації дорожнього руху на вказаній ділянці.
2. Направити припис щодо ліквідації пошкоджень дорожнього покриття, які утруднюють рух транспортних засобів по провулку Урожайний у терміни, передбачені законодавством до органу / установи, що відповідає за експлуатацію зазначеної ділянки дороги.
3. Про результати розгляду заяви повідомити за вище вказаною адресою.

Додатки:
1. Копія звернення Державного підприємства «Ніжинський комбінат хлібопродуктів» від 15 травня 2012р.
2. Копія звернення Публічного акціонерного товариства «Чернігівське обласне підприємство автобусних станцій 17499» від 28 травня 2012р.
3. Фотографії пошкодженої ділянки дороги.

10.07.2012р.

Оглянувши ділянку дороги, працівники Відділу ОДР ДАІ м. Ніжин встановили, що її експлуатаційний стан незадовільний. За результатами обстежень власникам вулично-шляхової мережі м. Ніжина було видано обов’язкову до виконання вимогу ДАІ на усунення виявлених недоліків .

Одночасно було направлено запит і до виконавчого комітету Ніжинської міської ради з проханням повідомити перелік причин невиконання вимог посадових осіб щодо здійснення ямкового ремонту по провулку Урожайний в м. Ніжині:

До виконавчого комітету
Ніжинської міської ради
16600 пл. Леніна, 1, м. Ніжин

ЗАПИТ

Листом № 2415 від 03.08.2012р. Ніжинського МВ УМВС України в Чернігівській обл. повідомлено, що власникам вулично-шляхової мережі м. Ніжина надано вимогу щодо ліквідації пошкоджень дорожнього покриття, які утруднюють рух транспортних засобів по провулку Урожайний м. Ніжина.

Станом на 20.08.2012р. пошкодження площі покриття проїзної частини по провулку Урожайний в м. Ніжині, не усунуто.

На підставі вищевикладеного,
ПРОШУ:

1. Викласти вичерпний перелік причин невиконання вимог законодавчих актів та посадових осіб щодо не здійснення ямкового ремонту по пров. Урожайний в м. Ніжині ?
2. У разі, якщо причиною відсутності ремонту є відсутність відповідного фінансування прошу зазначити який саме державний орган \ орган самоврядування відповідає за фінансування зазначених робіт ?
3. Чи направлялись до відповідних органів запити про виділення коштів, необхідних для фінансування робіт по ремонту, якщо так надати копії цих запитів ?

Додатки:
Копія листа Ніжинського МВ УМВС України в Чернігівській обл. № 2415 від 03.08.2012р.

21.08.2012р.

В листі № 1-5/318 виконавчого комітету Ніжинської міської ради від 20.09.2012р. на запит від 21.08.2012р. повідомлено, що комісійне обстеження дорожнього покриття в провулку Урожайний заплановано провести найближчим часом:

Оскільки станом на 02.09.2012р. пошкодження проїзної частини в провулку Урожайний м. Ніжина не було усунуто і жодних ремонтно-відновлювальних робіт не виконувалось, 03 вересня 2012р. до ВДАІ м. Ніжина було направлено чергове звернення з проханням скласти протокол щодо винних посадових осіб за ст.188-28 КУпАП за невиконання законних вимог (приписів) посадових осіб ДАІ:

Начальнику ВДАІ Ніжинського МВ УМВС
України в Чернігівській обл.
16600 м. Ніжин, вул. Московвська, 22

З А Я В А

Листом № 2415 від 03.08.2012р. Ніжинського МВ УМВС України в Чернігівській обл. повідомлено, що власникам вулично-шляхової мережі м. Ніжин надано вимогу щодо ліквідації пошкоджень дорожнього покриття, які утруднюють рух транспортних засобів по провулку Урожайний м. Ніжина.

Пунктом 3.1.1 ДСТУ 3587-97 визначено гранично допустимі терміни ліквідації пошкоджень площі покриття проїзної частини. Для зазначеної категорії доріг та пори року граничний термін ліквідації пошкоджень складає 10 діб.

Інформую, що станом на 02.09.2012р. пошкодження площі покриття проїзної частини по провулку Урожайний м. Ніжина не усунуто.
Жодних ремонтно-відновлювальних робіт за вказаною вище адресою не виконувалось.

Пунктом 41 ПОСТАНОВИ КМУ від 30 березня 1994 р. N 198 Єдиних правил ремонту і утримання автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів передбачено:
«Особи, винні в порушенні вимог, передбачених цими Правилами, несуть відповідальність згідно з чинним законодавством».

Ст. 188-28 КУпАП України передбачає відповідальність за: «Невиконання законних вимог (приписів) посадових осіб Державної автомобільної інспекції МВС України щодо усунення порушень правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху».
Згідно абзацу 1 п.1 ч.1 ст.255 КУпАП повноваження для складання протоколу за правопорушення, передбачене ст.188-28 КУпАП надано уповноваженим посадовим особам органів внутрішніх справ.

На підставі вищевикладеного, ПРОШУ:

1. Скласти протокол щодо винних посадових осіб за ст.188-28 КУпАП та видати інший припис керівництву вищестоячих організацій з новими термінами виконання запланованих робіт по провулку Урожайний м. Ніжина.
2. Надати мені копію протоколу за ст. 188-28 КУпАП з вихідним номером та копію припису.
3. Письмово повідомити мене про результати розгляду заяви та вжиті заходи за вище вказаною адресою.

Додатки:
Копія листа Ніжинського МВ УМВС України в Чернігівській обл. № 2415 від 03.08.2012р.

03 вересня 2012 р.

Через певний час відносно начальника Ніжинського УЖКГ та будівництва Ніжинським МВ УМВС України в Чернігівській області було складено адміністративний протокол за ст. 188-28 КУпАП, який направлено до Ніжинського міськрайонного суду для подальшого розгляду:

До нього також було додано припис ДАІ:

та протокол про адміністративне правопорушення за 188-28 КУпАП:

Лише після цього Ніжинська міська рада надала інформацію, що ремонт дорожнього полотна в провулку Урожайний планується виконати у 2013р., тому що дані роботи потребують великого обсягу фінансування:

Пізніше до ВДАІ м. Ніжина було направлено інформаційний запит, аби довідатись, яке рішення прийнято міськрайонним судом м. Ніжина:

Начальнику ВДАІ Ніжинського МВ УМВС
України в Чернігівській обл.
16600 м. Ніжин, вул. Московська, 22

ЗАПИТ

Листом № К-247/30021 від 27.09.2012р. Ніжинського МВ УМВС України в Чернігівській обл. повідомлено, що відносно начальника Ніжинського УЖКГ та будівництва складено адміністративний протокол за ст. 188-28 КУпАП, який направлено до Ніжинського міськрайонного суду для подальшого розгляду.

Враховуючи викладене, керуючись ст. 40 Конституції України, ст. 5, 20 Закону України «Про інформацію», ст. 5,10,14,19,20 Закону України «Про доступ до публічної інформації»,
прошу в установлений законом строк надати письмову відповідь:

Чи розглядалась Ніжинським міськрайонним судом справа щодо притягнення начальника Ніжинського УЖКГ та будівництва до адміністративної відповідальності за ст. 188-28 КУпАП.
Якщо так, прошу повідомити про результати розгляду та номер справи за Єдиним державним реєстром судових рішень.

15.10.2012р.

Невдовзі Відділенням ДАІ було повідомлено, що за рішенням суду начальника Ніжинського УЖКГ та будівництва притягнуто до адміністративної відповідальності за ст. 188-28 КУпАП.

Звичайно, справу не закінчено і найближчим часом з настанням сприятливих погодніх умов АКТИВИСТ продовжить розпочату роботу з приведенням дороги до належного стану.

Обсуждение данной темы на нашем форуме